نکات مهم برای افزودن مطلب در سایت

مختصر و طبقه بندی شده بنویسید

نوشتن مطالب بیش از حد کامل و طولانی برای وب سایت، مناسب فروش محصول و بازاریابی آنلاین نیست.
بهتر است نوشته ها موجز و کوتاه باشد و از تاپیک ها و بالت ها برای خلاصه نویسی و چکیده نویسی یک موضوع استفاده شود. از این نکات برای ایجاد محتوای وب استفاده کنید تا مطالب و اطلاعات موجود در سایت برای خوانندگان شما جذاب و سرگرم کننده باشد.

هرگز متنی را مستقیما از وب سایت کپی نکنید

یکی از رایج ترین اشتباهات صاحبان وب سایت، در ابتدای کار، کپی کردن و قرار دادن مطالب سایت های دیگر بر روی وب سایتشان است.بهتر است صاحبان وب سایت با توجه به دانسته ها و مطالعات خود، محتوای سایتشان را  تولید نمایند یا در این خصوص از افراد آشنا به حرفه خود در تولید محتوا کمک بگیرند. کپی کردن مطالب از سایتهای دیگر باعث دریافت امتیاز منفی از سمت موتور جستجوی گوگل میشود.

مخاطبین شما چه کسانی هستند

 برای قرار دادن مطالب در وب سایت خود دقت کنید مخاطبین شما را چه کسانی تشکیل میدهند. گاها بد نیست خود را جای آنها بگذارید و ببینید از سایتی مانند سایت خودتان چه انتظاراتی دارید. با شناخت مخاطبان خود قطعا مطالب مناسب تری برای سایت خود خواهید نوشت.

مشخص کردن موضوع

زمانی که شما موضوع نوشته های خود را مشخص میکنید در واقع به مخاطبین خود یک دید کلی میدهید. این امر باعث تشویق خواننده به مطالعه متن خواهد شد.

بر روی موضوع تمرکز کنید

هنگام نگارش مطلب، ابتدا اصل موضوع را مطرح کنید و کمتر به حاشیه بپردازید. با بیان اصل موضوع در ابتدای مطلب احتمال خوانده شدن پیام شما بیشتر خواهد بود.

نحوه صحیح لینک دادن کلمات به یکدیگر

اگر قصد لینک دادن مطالب به یکدیگر را دارید، برای لینک مورد نظر خود یک عنوان مناسب انتخاب کنید. از نوشتن عبارت "برای ادامه مطالب اینجا کلیک کنید" بپرهیزید.

بازخوانی و ویرایش متن

بعد از نگارش هر مطلبی، حتما آن را بازنگری کنید، یا از شخص دیگری برای بازنگری و ویرایش مطلب کمک بگیرید. با این روش هم غلط های املایی تصحیح خواهد شد و هم اینکه اگر بخشی از مطلب گنگ بود، میتوانید محتوا را مجددا به گونه ای نگارش کنید تا کاربران درک بهتری از موضوع داشته باشند.

استفاده از فاصله مناسب حین نگارش مطلب

هرگز مطالب خود را پشت سر هم قرار ندهید. با در نظر گرفتن فضای سفید و فاصله میان پاراگراف ها، به کاربران خود کمک کنید تا تمام مطلب را با آسودگی و رغبت بیشتری مطالعه نمایند.

استفاده از فونت مناسب

فونت مطالب را به گونه ای انتخاب کنید که نه خیلی درشت باشد و نه خیلی ریز. در واقع سایز فونت بهتر است به گونه ای باشد تا چشم کاربر هنگام مطالعه خسته نشود. ضمنا مطالب را وسط چین نکنید. اگر مطلب شما فارسی است آن را راست چین و اگر انگلیسی است آن را چپ چین نمایید.

استفاده درست از تصاویر و انیمیشن

هنگام نگارش مطلب میتوانید از عکس هایی استفاده کنید که منظور شما را راحت تر و سریع تر برسانند. اما در نظر داشته باشید در قرار دادن تصاویر زیاده روی نکنید. از انیمیشن نیز زمانی استفاده کنید که واقعا به وجود آن نیاز باشد. در غیر اینصورت، استفاده نا به جا از انیمیشن تنها چشم کاربر را خسته کرده و اعصاب وی را به هم خواهد ریخت. در نتیجه ممکن است از خواندن متن مورد نظر منصرف شود.

استفاده از کلمات کلیدی

برای هر متنی که نگارش میکنید، کلمات کلیدی مناسبی انتخاب کنید. و به مطلب خود برچسب بزنید. برای یافتن کلمه کلیدی مناسب می توانید خود را جای کاربران قرار داده و ببینید برای یافتن موضوع مورد نگارش چه کلمات یا عباراتی را جستجو میکنید.

بازبینی نهایی

بعد از انتشار مطلب، مجددا آن را از طریق سایت و از دید یک خواننده مورد مطالعه قرار دهید. مسلما اگر اشکالی وجود داشته باشد آن را خواهید یافت.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • آرش مهدوی

    با تشکر و سپاس فراوان

  • آرش مهدوی

    با سپاس از زحمات شما عزیزان و مطالب مفیدی که در وب سابت خود به تحریر در آوردید .

اطلاعات تماس

location

آدرس : تهران - خیابان آزادی - بین خیابان خوش و بهبودی - نبش کوچه گلشنی - پلاک ۱۹ - واحد۵

phone

تلفن : ۰۹۱۲۵۸۷۷۸۵۰

mail

ایمیل : info @ afragtm.com